Watching Star Trek
Creative Commons License photo credit: JD Hancock

Keď som bol pred pár rokmi zamestnancom, v rámci nášho MLM tímu sme obvolávali aj firmy a snažili sa majiteľov motivovať, aby sa pripojili do MLM. Vždy to ale bolo, že my máme bombastickú vec a popravde moc nás nezaujímalo, čo oni robia, lebo sme to ani moc nevadilo. Nezáležalo nám až tak na tom.

Teraz keď podnikáme, situácia sa otočila. Kontaktujú nás ľudia s tým, že sa im páči to, čo robíme (predpokladám, že teda poznajú našu prácu), že majú bombastický kšeft, a že by to bolo pre nás výhodné.

Zaujímavé ale je, že niektorí sa ani nepriznajú, o čo sa jedná, o akú spoločnosť.

Ako podnikatelia si musíme dobre strážiť náš čas, a ak niekto nevyloží karty, nepovie o čo sa jedná, tak je bez šance, že vzbudí náš záujem. Na schôdzke „naslepo“ sa nemáme čas stretávať.

Tiež nás niekedy kontaktujú iní podnikatelia s tím, že aby sme propagovali ich produkty a služby. Ale prečo by sme to mali robiť len za provízie? Máme svoje produkty a služby, na ktorým si zarobíme viac, ako keby sme za provízie ponúkali produkty iných ľudí.

Ak kontaktujete podnikateľa, doporučujem si najprv do detailu zistiť, čo robí a ako prvé ponúknuť mu, že mu pomôžete s predajom jeho produktov a služieb.

Vytvorte vzťah, ukážte, že ste dobrý, a potom na oplátku môže daný podnikateľ vám pomôcť s vašou obchodnou príležitosťou.

Skúste sa nad tým zamyslieť…