Ako sa efektívne, rýchlo a prirodzene zoznámiť s novými ľuďmi?

Tak túto otázku si asi kladie viacero ľudí… Keď je človek sám, je fajn ísť do spoločnosti, ale chce to nejaký impulz, niečo čo naštartuje vzájomný kontakt, diskusiu a neskôr i priateľstvo.

Náš úspech podstatne závisí od okolia, v ktorom sa pohybujeme. Hovorí sa, že človek sa stáva takým, ako 5 ľudí, s ktorými je najčastejšie v styku.

Ak sa chceme stať úspešným v nejakej oblasti – profesionálom – je dôležité sa čo najskôr pohybovať v spoločnosti ľudí, ktorí už profesionálmi v danej oblasti sú.

Sociálne siete

Ak nie ste na Facebooku – nie ste!

To myslím vážne, založte si konto na Facebooku alebo Twitteri a začnite vytvárať fyzické alebo i virtuálne priateľstvá.

V prípade, že uprednostňujete radšej profesne orientovanú spoločnosť, výborne poslúži LinkedIn, ktorý sa dá použiť i ako náhrada za životopis.

Skupiny

Na väčšine sociálnych sietí fungujú Skupiny, kde ako členovia sa hlásia ľudia, ktorých zaujíma daná téma, alebo sú to len fanúšikovia a chcú zostať v kontakte.

Mojou prvou sociálnou sieťou bol LinkedIn, kde som po čase narazil i na skupinu Czech & Slovak Professional Community (CSPC).

Samozrejme skupín existuje veľa, ale túto som si obzvlášť obľúbil, pretože Daniel Košťan (zakladateľ) začal organizovať aj osobné stretnutia členov.

Pamätám si ešte začiatky tak pred dvoma rokmi, kedy sa nás zišlo tak 10 pri pive, ale s nárastom členov sa zväčšili i možnosti. Po čase sa našli partneri i s zaujímavým programom.

Chefparade

A práve včera sa konalo jedno z viacmenej pravidelných stretnutí v škole varenia Chefparade. V Chefparade som už bol na kurze robenia Sushi a dnes to bolo o bylinkách.

Ako sa ľudia začali schádzať, zistil som, že tam skoro nikoho nepoznám. Ihneď bolo vidno tých, ktorí prišli prvý krát – ticho postávali s pivkom / kolou a sledovali okolie, čo sa bude diať. Ostatní sa pozhlukovali do skupiniek a veselo diskutovali.

Tu som si uvedomil, že buď budem musieť byť aktívny a s niekým sa dať do reči sám, alebo bude z toho večer o ničom… to asi ale čoskoro zmenilo.

Začala „Cooking show„.

Najprv sme dostali do rúk asi 10 druhov byliniek a mali sme podľa vône a chuti spoznať o akú bylinku sa jedná. S pomocou členov sme uhádli všetky.

A potom sme sa pustili do prípravy čersvého bazalkového pesta:

Natrháme bazalku, len lístočky cez stoniek. Zalejeme trocha olivovým olejom a v mažiari rozdrvíme na jemno. Postupne pridáme jeden strúčik cesnaku, píniové, alebo vlašské orechy, trocha soli, korenie a samozrejme Parmezán.

Pridáme oleja, aby sme získali riedku pastu a servírujeme na „al dente“ talianske cestoviny.

Toto bol významný moment. Majster kuchár nás rozdelil do tímov a začali sme jednak spolupracovať pri robení vlastného pesta a jednak súťažiť z ostatnými tímami, kto bude mať pesto rýchlejšie, jemnejšie, chutnejšie

To bol ten zlomový moment, kedy odpadla to neosobné postávanie a zrazu sa všetci rýchlo zoznamovali a začali spolupracovať. Efektívna rýchlo-zoznamka. 😉

Pesto bolo výborné, ale málo. Tak na podnet z okolia som zbehol za majstrom a že by sme si radi spravili ešte palacinky… a on hneď vbehol do skladu, doniesol ingrediencie, recept a že mám ísť na to.

Uff 😉 aby bolo cesto správne, hneď som povolal okolostojace účastníčky a vrhli sme sa na to. Múka, vajíčka, cukor, soľ… vyšľahať a mohli sme ísť piecť.

Páčili sa mi i panvice, pekné s nízkym okrajom, presne stvorené na palacinky. Piekli sa jedna radosť… jedna za druhou a ako náplň pre nás pripravil 5 kg pixlu Nutelly. Mňam. [Fotky]

Najľahší spôsob zoznámenia je cez spoločné záujmy

Toto musím potvrdiť. Bol som už na viacerých stretnutiach i skupín z Facebooku, ale ak tam ľudia len prišli popíjať, buď sa už poznali, alebo tí, čo prišli prvý krát sa mohli cítiť odstrčení… a toto pomohlo prekonať spoločné varenie.

Teším sa na ďalšiu akciu.

CSPC nájdete na sieti: Facebook, LinkedIn a oficiálnom webe.

Aký spôsob zoznamovania vám vyhovuje najviac?
Boli ste už na nejakej akcii sociálnych sietí?