Sonya
Creative Commons License photo credit: joshuahoffmanphoto

Otváram kanceláriu, kde mimo iných školiacich aktivít budem robiť aj sedenia s použitím hypnózy. Vytvoril som si letáčik a chcel ísť vyrobiť ale 500 kusov na začiatok.

Letáky som ešte nikdy nepotreboval, tak som vbehol do prvého kopycentra, kde obsluhovali dve mladé slečny. Povedal som im, čo chcem a vypočítali mi cenu za kus na 10 Kč.

No, príliš sa mi to nezdalo…

Išiel som teda do druhého kopycentra, ktoré je trochu ďalej. Povedal som im, čo chcem a vypočítali mi cenu 6 Kč za kus, ale zároveň mi odporučili, že bude lepšie, ak miesto i nich si to dám urobiť v tlačiarni, že tam ma to vyjde ešte lacnejšie. Taktiež ma upozornili, že som v grafickom návrhu zle vycentroval medzery, kde sa bude leták skladať na tretiny. Keď som sa pýtal, či oni majú nejakú tlačiareň, tak že nie a našli mi na internete nejakú blízko, ktorú poznajú.

Čo si myslíte? Kde so mnou vytvorili lepší vzťah?

Samozrejme v druhom kopycentre. Ukázali sa ako odborníci a ukázali, že ich prioritou je, aby som bol ja spokojný, miesto aby si zarobili 3 000 Kč za 500 letákov. A majú pravdu. Osobne už pôjdem ďalšie veci vybavovať rovno k nim.

A ako je to u vás?