Prechádzam si tak znovu záložky, ktoré som si spravil v knihe Robert Kiyosaki – Kam se poděli mé peníze, a znovu nachádzam perly. Tak napr. ma teraz zaujal citát:

Odpověď na otázku „Do čeho bych měl investovat své peníze?“ zní: „Investujte svůj čas do finančního vzdělání a teprve pak investujte své peníze do něčeho, co považujete za dobrou investici.

Pamatujte si, co mi bohatý táta řekl před mnoha lety: „Lidé s nízkým finančním vzděláním až příliš často naletí na řeči prodejců… neboť je považují za dobrou radu.

Tato kniha je tedy o tom, co mi doporučil můj bohatý táta – abych nejdřív investoval svůj čas do finančního vzdělání a teprve pak investoval své peníze do investičních příležitostí.

Bohatý táta říkal: „Čím lepší je tvoje finanční vzdělání, tím lepší finanční rady dostaneš.

Viac v knihe Kam se poděly mé peníze.

Alebo na inom mieste píše, ako je dôležitá trpezlivosť pri investovaní:

Netrpěliví investoři často investují uspěchaně – jejich netrpělivost je nutí dělat nevýhodné investice.

Predstavte si, že príde za vami nejaký finančný poradca a začne vás presviedčať, prečo je zrovna táto investícia výhodná… Ako dlho zvažujete, až sa rozhodnete napr. pre „kapitálové životné poistenie“? Je to naozaj dobrá investícia?

V práci sme mali benefit… životné poistenie. Maník bol typický nabúchaný predajca, zamestnavateľ prispieval 1000 Kč, tak som za ním prišiel… začal mi rozprávať, ako je super si platiť 5000 Kč mesačne za poistenie, bla bla bla… a ešte sa mi sťažoval, že keď je to firemný benefit, tak ľudia za ním chodia sami a ani ich nemusí presviedčať…

Po 3 rokoch firma benefit zrušila a keď som sa pýtal, či by som to mohol zrušiť, maník tam už nebol… ten už mal nabalené kapsy, a nový poradca mi to zrátal, že po zrušení by som po odrátaní všelijakých poplatkov nedostal skoro nič…

Typický prípad, ako človek bez finančnej inteligencii dokáže rýchlo spraviť nevhodné rozhodnutie.

Máte nejakú podobnú historku?
Aký bol Váš dôvod na uzavretie životného poistenia?