V nedeľu sa konalo ďalšie stretnutie Ambassador Cashflow Klubu, tentokrát v hojnom počte, snáď aj cez 30 ľudí. Doniesol som aj vlastnú hru Cashflow 101 a veru sa aj hodila. Boli sme pri stole piati, pričom ja som sa rozhodol byť bankárom, aby sa ostatný mohli sústrediť na hru a stihli sme mať aj nejakých víťazov.

To sa podarilo. Dnes som bolo najmä o nehnuteľnostiach. Väčšinou sa podarilo výhodne kúpiť, podržať a vďaka všemocnému trhu neskôr predať. Z takto získanej hotovosti si hráči mohli dovoliť veľký obchod, kde nakúpili bytové jednotky, ktoré im prinášali potrebný pasívny príjem, aby sa dostali z krysieho závodu na rýchlodráhu.

Na rýchlodráhe to už išlo rýchlo. Každý chcel dohrať, takže nikto neutrácal za zážitky. Okrem mesačného cashflowu cez 300 000 dolárov sa hráčom podarilo zažiť niekoľkokrát i audit (strata polovice hotovosti) a rozvod (strata všetkej hotovosti).

Dvaja hráči si kúpili svoj sen, jedna hráčka vytvorila dodatočný pasívny príjem cez 50 000 dolárov a štvrtý hráč to nestihol. Zostal na krysom závode. Nevarí, nabudúce.

Nová americká mena Amero

Po skončení hry začala diskusia. Mimo iné prišli na reč aj investície do zlata, diamantov a pod. Tu som prvý krát počul, že okrem amerických dolárov sa pripravuje aj nová mena Amero.

Amero má byť spoločnou menou Mexika, USA a Kanady. Niečo ako Euro na americký spôsob.

Na internete som našiel zdroje, že nové Amero sa už začalo raziť v roku 2007, pričom mince sú z medi, striebra a zlata (žeby návrat do stredoveku?).

Zaujalo ma video od Hala Turnera, ktorý sa dostal do problémov, keď verejne prezentoval Amero, ako i predpovedal pád US$ začiatkom roku 2009. To už vieme, že sa nestalo.


Plán americkej vlády je, v prípade, že úroky z požičaných peňazí už americká vláda prestane zvládať splácať, zrušiť menu USD a nahradiť ju Amerom, pričom ľuďom bude ponúknutá možnosť si doláre vymeniť za Amero nejakým smiešnym kurzom.

Hal odporúča si svoje dolárové úspory presunúť niekde mimo USA, napr. do Švajčiarska alebo Británie, ale čo je dôležitejšie, nechať si ich zameniť za lokálnu menu, t.j. CHF alebo GBP. Neodporúča si nechať doláre vymeniť za Eurá, pretože táto mena môže tiež mať potom problém. Ako najefektívnejšiu cestu považuje výmenu priamo za zlato a drahé kovy.

Nuž, ktovie či sa to stane a aký to bude mať dopad na svet. Niektorí ľudia si myslia, že je to HOAX (poplašná správa).

Máte nejaké bližšie informácie?
Myslíte, že je vhodné sa vyvarovať investícií v US$?