Ján Michalička

Články, kurzy, školenia a tvorba systémov na podporu podnikania

Archive for the ‘marketing’ Category

Video trénink jak podnikat přes email marketing

251/365 - one happy geek [explored]
Creative Commons License photo credit: joshfassbind.com

Minulý týden jsem dělal přednášku Jak správně propagovat produkty a služby přes internet ve které jsem mimo jiné také ukazoval, jak propojit web, vytváření seznamu potencionálních zákazníků, budování vztahů přes email a eshop, abyste si mohli nastartovat byznys, který vám vytvoří nový zdroj pravidelného příjmu.

Dostal jsem vícero emailů, že to tak nefunguje… ale ono to tak funguje… nejen nám…

Jsem velmi rád, že i u nás jsou podnikatelé, kteří pochopili tyto principy a uvedli je do praxe… např. David Kirš, který připravil sérii videí, kde se podělí s Vámi o své zkušenosti.

Podívejte se na jeho videa na webu: www.email-academy.cz

A jeden bonus pro Vás:

Po shlédnutí videa můžete vyhrát iPad2 😉

Takže se to vyplatí 😉

 

Dan Ariely - Jak drahé je zdarma

Už je tomu dávnejšie, čo som čítal knihu Jak drahé je zdarma, ktorú napísal Dan Ariely. Hneď v prvej kapitole tam ukazuje zaujímavú marketingovú fintu na predplatnom časopisu The Economist. Pri objednávke boli k dispozícii nasledujúce možnosti:

 • Internetová verzia Economist.com – 59.00 $
 • Tlačená verzia – 125.00 $
 • Tlačená & internetová verzia – 125.00 $

Prvá možnosť vyzerala rozumne, druhá sa zdala byť drahá, ale pri tretej nebolo o čom rozmýšľať (hlavne, ak sme to porovnali s možnosťou 2). Tá druhá možnosť sa nazýva návnada. Pri prieskume 16% vybralo prvú možnosť, 84% vybralo tretiu a druhú nevybral nikto. Pričom, keď odstránite druhú možnosť, tak pomer sa zmení na 68% pre prvú možnosť a 32% pre tretiu možnosť.

Videl som taktiež jedno video zo slávnym internet marketérom Mike Filsaime, ktorý toto testoval pri predaji svojich produktov a fungovalo to rovnako. Väčšina ľudí brala možnosť tri.

Rozhodol som sa teda vyskúšať túto fintu aj ja.
(viac…)

Ivo Toman je bezpochyby skvelý marketér (i keď ostatní si o ňom myslia, že je motivátor). Už dávnejšie zistil, že najdôležitejšia činnosť marketéra nie je predávať produkty, ale budovať zoznamy potencionálnych zákazníkov, ktorým prináša pravidelne kvalitné informácie vo forme spravodaja.

Keď som bol na veľtrhu Money Expo, tak za email rozdával CD Pozitivní myšlení není pro každého.

Na jeho webe si môžete vyžiadať ukážky z CD a kníh, ak mu dáte email a súhlas so zasielaním „spravodaja o osobnom rozvoji“.

A teraz ako najnovšiu akciu rozdáva knihu Motivace zvenčí je jako smrad (teda elektronickú verziu v PDF s vodotlačou) do konca prázdnin zdarma, ak mu necháte svoj email a súhlasíte zo zasielaním spravodaja.
(viac…)

Viral Marketing cez Good Karma List Machine

V dnešnej dobe je veľmi dôležité nachádzať nové spôsoby komunikácie so zákazníkmi.

Podľa výskumov človek potrebuje vidieť rovnakú informáciu 5-7 krát, kým sa rozhodne si produkt alebo službu od vás kúpiť.

Pri návšteve vášho webu máte 2 sekundy, aby ste ho zaujali.

Ako ale návštevníkov webu zaujať, aby ste s nimi mohli vôbec začať komunikovať?

(viac…)

 • 0 Comments
 • Filed under: marketing
 • Včera 18.11.2009 sa konalo už 3. stretnutie záujemcov o webovú analytiku pod hlavičkou Web Analytics Wednesday (CZ).

  Prednáška začala príspevkom o novinkách v Google Analytics, ktoré priniesol Lukáš Zaplatílek z GAAC Summitu.

  Na meranie návštevnosti webu existujú rôzne nástroje, asi najrozšírenejší je Google Analytics, ktorý je „akože“ zdarma. Ale čo si väčšina ľudí neuvedomuje, všetci sa to platíme dátami, ktoré si Google už doživotne ponechá na svojich serveroch.

  Google Analytics Intelligence

  Ako novinku Lukáš predstavil nástroj Analytics Intelligence. Niektorí ho už môžu mať aktivovaných na svojom účte. Je to novinka od Googlu (Beta verzia). Zhodli sme sa na tom, že môžno ani sám Google nevie, na čo je tento nástroj dobrý, tak ho poskytol náhodným osobám do účtu na testovanie… aby sa s ním začali hrať a písať o ňom články.

  (viac…)

 • 1 Comment
 • Filed under: marketing