Ján Michalička

Články, kurzy, školenia a tvorba systémov na podporu podnikania

Archive for the ‘osobný rozvoj’ Category

Ivo Toman je bezpochyby skvelý marketér (i keď ostatní si o ňom myslia, že je motivátor). Už dávnejšie zistil, že najdôležitejšia činnosť marketéra nie je predávať produkty, ale budovať zoznamy potencionálnych zákazníkov, ktorým prináša pravidelne kvalitné informácie vo forme spravodaja.

Keď som bol na veľtrhu Money Expo, tak za email rozdával CD Pozitivní myšlení není pro každého.

Na jeho webe si môžete vyžiadať ukážky z CD a kníh, ak mu dáte email a súhlas so zasielaním „spravodaja o osobnom rozvoji“.

A teraz ako najnovšiu akciu rozdáva knihu Motivace zvenčí je jako smrad (teda elektronickú verziu v PDF s vodotlačou) do konca prázdnin zdarma, ak mu necháte svoj email a súhlasíte zo zasielaním spravodaja.
(viac…)

Robte vždy všetko tak, ako najlepšie viete

Keď som bol malý, tak som na svojom otcovi obdivoval, že vždy dokázal odpovedať na každú otázku. Ja som tiež chcel byť taký „múdry“, aby som vedel odpovedať na všetko a správne. Naučil som sa precíznemu vyjadrovaniu, naučil som sa mať rozhľad, chcel som vedieť o všetkom a chcel som každému vedieť pomôcť vyriešiť jeho problém.

Časom som ale zistil, že tento vypestovaný perfekcionizmus nie je to najlepšie, čo môžete zažívať v živote. Čo sa týka fungovania v spoločnosti a v zamestnaní, to je super, tam budú radi, ak budete neomylní, ale čo sa týka vášho osobného uspokojenia… to už je iné.

Často sa stáva, že keď sa púšťate do nových vecí, tak nedokážete dotiahnuť všetko do dokonalosti. Ak by ste chceli, tak pravdepodobne, žiadna vec by nebola dokončená, pretože vždy sa dá niečo vylepšovať…

Toto ma trápilo dlhé roky, urobil som kvalitnú prácu, ale keďže som vedel, že ešte môže byť niečo lepšie, nedokázal som prijať to ocenenie, tú radosť, že je to hotové.

Ale potom som našiel jedno mocné pravidlo: „Robte vždy všetko tak, ako najlepšie viete“… ale s jedným dôležitým vysvetlení… „Najlepšie ako viete“, nie je vždy rovnaké… mení sa to od situácie k situácii.

(viac…)

 • 0 Comments
 • Filed under: osobný rozvoj
 • Prečo pomáhate svojmu šéfovi zbohatnúť?

  Žijeme v spoločnosti, ktorá vytvorila „systém„. Každé malé dieťa sa narodí do tohto systému. Je plné snov a možností. Svet je po nich hračka … ale rodičia mu začnú vysvetľovať, čo nemôže a nesmie robiť. Potom príde do školy, tam mu vysvetlia, musí mať dobré známky, ale nevie prečo …

  Škola ho začne učiť veľa „praktických“ vecí do života, napríklad ako zapojiť polovodičovú diódu … Pozrite sa na video:

  (viac…)

  Sugata Mitra o experimentoch v samovzdelávaní

  Včera som objavil informáciu, že videa z posledného TEDxPrague sú na YouTube. Dali sme si maratón… naozaj inšpiratívne. Doporučujem… a jedno z nich sa odkazovalo na prednášku o tom, že v skutočnosti vôbec nepotrebujeme učiteľov. Deti sa dokážu v kolektíve naučiť čokoľvek… stačí im k tomu počítač a pripojenie na internet.

  Pre zapnutie tituliek kliknite na View subtitles a vyberte Slovak.

  Po prezretí videí sa vážne zamýšľam, akým spôsobom chcem, aby sa učili naše deti. V dnešnej dobe už ani nie je dôležité, čo človek vie, ale či to vie nájsť… žiaľ školský systém nie je dostatočne pružný, aby sa prispôsobil novej dobe. Pozrite si video Ondrej Šteffl – Je škola budoucnost vzdělávání?.

  Čo si o tom myslíte vy?

 • 0 Comments
 • Filed under: osobný rozvoj
 • Ďalší webinár mám za sebou. Tentokrát som si vzal na mušku knihu Robert Kiyosaki – Kam se poděly mé peníze.

  Ľudia už v poslednej dobe vedia, že by mali svoje peniaze zhodnocovať. Ale akú investíciu si vybrať?

  Základným poslaním je, že nie každá rada je dobrá pre každého a v každej situácii.

  Robert radí, aby ste najskôr investovali do svojho vzdelania a až potom investovali svoje peniaze. Čím vzdelanejší investor budete, tým budete dostávať lepšie investičné rady.

  Tuto knihu nájdete na webe MP3-Video-Knihy a KNIHOMAT.cz.

 • 0 Comments
 • Filed under: osobný rozvoj
 • Dnes som robil internetový seminár o knihe Cashflow kvadrant. Skoro som zabudol spustit nahrávanie, tak kúsok zo začiatku chýba, ale je to takmer celé.

  Pozrite se teda na video záznam:

  Knihu najdete na webe KNIHOMAT.cz alebo MP3-Video-Knihy.

  V ktorom kvadrande ste teraz a v ktorom by ste chceli byť?

 • 0 Comments
 • Filed under: osobný rozvoj
 • Toto je podtitul knihy John Fuhrman – Čas a peníze k uskutečnění vašeho snu.

  Většina lidí si to přesto neuvědomuje! Jsou tak zaneprázdnění každodenní rutinou, že zapomínají na své životní sny. Proč? Přistoupili na život od výplaty k výplatě… tvrdě pracují, směňují čas za peníze. Dostanou zaplaceno, jen když pracují, ať už je to obracení hamburgerů za 7 dolarů na hodinu nebo výkon advokátní praxe za 250 dolarů. Zní vám tento scénář povědomě?

  Natočil som  k tomu krátku videorecenziu:

  (viac…)

 • 0 Comments
 • Filed under: osobný rozvoj
 • Ak ste čítali knihu Myslením k bohatstvu alebo novšie vydanie Premýšľaj a zbohatni od Napoleona Hilla, je tam kapitola Tajomstvo sexuálnej premeny.

  Autor tam píše, že jeden z troch potenciálov sexuálneho pudu je aj „premena priemernosti v genialitu prostredníctvom sexuálnej premeny„.

  Sexuálna túžba je jeden  najsilnejších zdrojov energie, je vrodená a prirodzená a nemali by sme ju obmedzovať, ani sa jej zbavovať.

  Dôležité je, aby dostala taký spôsob vyjadrenia, ktorý obohacuje telo, myseľ aj ducha, t.j. nie len telo.
  Vedeckým výskumom sa ukázalo, že muži, ktorí dosiahli mimoriadnych výsledkov, mali vysoko vyvinuté libido a zvládli umenie sexuálnej premeny… taktiež boli motivovaní nejakou ženou. (Výskum o úspešných ženách nepoznáme).

  Niektorých ľudí, najmä ženy, pre prečítaní tejto kapitoly napadne, že ak prestanú sexovať so svojím partnerom, tak tým u neho spôsobia, že túto energie premení na genialitu. O ničom takom ale autor nepíše. V tomto prípade sa jedná o spomínané obmedzovanie a táto sexuálna energia by si našla fyzickú cestu von iným spôsobom.

  (viac…)

  V utorok začalo prvé kolo prednášok CEFI – Centra finančnej inteligencie.

  Zakladatelia zistili, že veľa ľudí učí osobný rozvoj, alebo finančnú gramotnosť, ale nie je nikto, kto to učí naraz… a potom vznikajú bohatí grázli alebo spirituálny chudáci.

  CEFI poriada úvodné prednášky zdarma zatiaľ v Prahe kúsok od Palackého námestia.

  Ak sa budete chcieť registrovať, prihláste sa len ak budete mať záujem navštevovať celú sériu prednášok…

  A čo vás čaká?

  1. Sny a ciele + Cashflow kvadrant
  2. Životné hodnoty + Osobná rozvaha
  3. Emočná inteligencia, psychosomatika + Prehľa investícií
  4. Komunikácia a vyjednávanie + Peniaze a ich reálna hodnota

  (viac…)

 • 0 Comments
 • Filed under: osobný rozvoj
 • Petr Mára: Zorganizuj si čas (metódou GTD)

  Včera sa na VŠE konala prednáška s Petrom Márom, evangelistom metódy Mít vše hotovo (Getting Things Done).

  Metóda GTD patrí medzi modermé Time Management metódy a označil ju ako „Stress Free Productivity„.

  Na úvod nám povedal jeho príbeh, ako makal 10-12 hodín denne až sa po asi 5 rokoch z toho „vyhorel“ a dostal sa na infekčné oddelenie do nemocnice, pretože nevedeli, čo s ním je. Tam získal dostatok času premýšľať o svojom doterajšom živote (čo mu už iné zostávalo, keď nemal zo sebou počítač).

  Hneď na úvod nám doporučil, že zvládnutie celej metódy je super, ale nedá sa to urobiť naraz, takže ani sa nemáme snažiť začať všetko hneď aplikovať, lebo by to skončilo ako novoročné predsavzatia… pár dní vydržíme a potom sa všetko vráti do svojich koľají.

  Tak, čo z knihy Mít vše hotovo od Davida Allena fungovalo a čo nie?

  (viac…)

 • 1 Comment
 • Filed under: osobný rozvoj