Ján Michalička

Články, kurzy, školenia a tvorba systémov na podporu podnikania

Archive for the ‘web a technika’ Category

Už viac ako 8 rokov som používal holiaci strojček BRAUN 6625, ktorý ma stál asi 6000 Kč. Baterka už bola slabšia, britvy opotrebované… Prišiel čas na výmenu za výkonnejšieho bratčeka BRAUN Series 7- 795cc.

Ako výhody sú napr. možnosť čistenia pod tečúcou vodou, vibráčné zariadenie Sonic pre lepšie uchytenie fúzov, holiaca planžeta OptiFoil a mnoho iného. Presný výpis vlastností nájdete na oficálnom webe BRAUN.

Po rozbalení som ho nechal nabiť a oholil sa a je to teda super, jak „dětská prdélka“.

Preferujete holenie na mokro, alebo na sucho?
Aký je váš obľúbený strojček na holenie?

 • 0 Comments
 • Filed under: web a technika
 • Videá s predstavením zaujímavých technických produktov sú dosť obľúbené. Moja stará tlačiareň Canon Pixma iP2500 asi po 3 rokoch už začala dosluhovať, tak som si kúpil jej výkonnejšieho bratčeka Canon Pixma iP4850.

  Super na nej je, že má oddelené atramenty od tlačovej hlavy, taktiež má pre každú zo základnych CMYK farieb extra náplň. Potom dokáže tlačit automaticky obojstranne, tzv. duplex (to je super, konečne nebudem musieť rozmýšlať ako tam ten papier otočiť) a najmä som si ju vybral, pretože má možnosť potlače CD/DVD. Naviac po dokončení videa som zistil, že má dokonca dva zásobníky na papier… čo ma naozaj potešilo.

  (viac…)

 • 0 Comments
 • Filed under: web a technika
 • Veľa ľudí rieši problém, ako svoje stránky umiestniť na popredné pozície vo vyhľadávačoch.

  Aby vašu stránku vyhľadávače našli, tak je dôležité, aby na ňu existoval odkaz z nejakého webu, ktorý Google navštevuje veľmi často.

  Z mojich skúseností najlepšie funguje Facebook a Twitter.

  Keď vytvoríte novú web stránku, určite pridajte na ňu odkaz na svoj Facebook a taktiež zverejnite na svoj Twitter.

  Podľa mojich pozorovaní vás Google Crawler navštívi takmer okamžite.

  Samozrejme takýto odkaz nemá pre Google veľkú váhu, pretože je v ňom „nofollow“.

  Ďalším ktorom teda bude pridať odkaz na vašu stránku do rôznych ďalších záložkových služieb.

  (viac…)

  GMail má jednu fintu, o ktorej asi väčšina ľudí nevie. Môžete mať nekonečne veľa email adries tak, že za svoje meno dáte znak + a potom nejakú značku a @gmail.com, teda napr. janko+znacka {at} gmail(.)com

  Všetky takéto emaily vám prídu do vašej GMail schránky a môžete ich podľa toho filtrovať.

  Výborne sa to hodí napr. pri objednávkach v eshopoch, ktoré si vás pridajú do nejakého newslettera, z ktorého sa potom neviete odhlásiť.

  Jednoducho si potom nastavíte filter na automatické mazanie a je to… alebo automatickú odpoveď s textom „odhlásiť“ 😉

  Som prihlásený do viacerých emailových kurzov, kde mi často posielajú odkazy na jednotlivé lekcie vo forme videa zverejneného na webe.

  Časom som zistil, že tie najlepšie informácie sú dostupné len obmedzenú dobu.

  Keď niekto ide spustiť predaj svojho nového vzdelávacieho produktu, tak pár týždňov pred tým zverejní na webe časť zo svojich trikov, ktoré vysvetľuje v danom kurze.

  Avšak keď sa spustí predaj toho kurzu, tak väčšinou tie videá odstránia a po skončení predaja už sa k tým informáciám nijak nedostanete.

  Preto je dôležité si videá hneď uložiť na disk!

  (viac…)

  V minulom článku Mikrofón na podcast som síce spomínal, že idem kupovať dynamický veľký mikrofón, ale nakoniec to dopadlo tak, že som kúpil iný.

  (viac…)

  Pred týždňom som písal o Lavalier mikrofóne EM106 YOGA a odvtedy som už skúšal všeličo. Signál zvuku je slabý, po zosilnení šumí, keď ho mám príliš blízko úst, tak to robí divné efekty… bude to chcieť niečo kvalitnejšie.

  Myslím, že jeden z problémov je aj zvuková karta v PC. Na starom notebooku je šumenie menej výrazné, ako na novom.

  Začal som teda pátrať na internete, čo by tomu mohlo pomôcť a naradil som na články, kde píšu, že ideálne je profesionálny mikrofón s USB konektorom. Plug and play a môže sa nahrávať.

  Našiel som napr. firmu SAMSON, ktorá má viacero typov. V článku doporučovali C01U, čo je ich základný typ kondenzátorového mikrofónu. Medzitým už firma vyrobila zopár ďalších podobných produktov, ale ako laik neviem presne v čom sú rozdielne. Distribútora SAMSON som našiel našťastie i v Prahe, ktorý ho predáva za 2230 Kč.

  (viac…)

 • 0 Comments
 • Filed under: web a technika
 • MarketingDotCom magazíne som si čítal článok o multimédiách.

  Odporúčali tam si zakúpiť Lavalier mikrofón, ktorý sa svojou konštrukciou hodí na nahrávanie hovoreného slova do videí alebo prezentácií.

  Výhodou ešte býva, že tieto mikrofóny majú klipsu na upevnenie na kravatu alebo košeľu. Môže byť s bezdrôtovým prenosom, alebo na kábli.

  Hľadal som na internete a nebolo to úplne jednoduché zohnať v ČR. Buď už nemali na sklade, alebo bezdrôtové verzie boli príliš drahé.

  Podarilo sa mi nakoniec zohnať Lavalier mikrofón EM106 YOGA za 691 Kč.

  (viac…)

  Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 • 0 Comments
 • Filed under: web a technika
 • Tak som sa z môjho notebooku SONY VAIO VPC-F11M1/E príliš dlho netešil… Na internete sa píše, že pískavý zvuk je nejaká výrobná vada a že v ďalšej sérii to možno opravia, ale kým sa tá séria dostane do skladov našich predajcov elektroniky…

  Bol som SONY vrátiť a jedinou ďalšou alternatívou, ktorá spĺňala moje požiadavky (Full HD, plná klávesnica, Firewire) bol ACER Aspire 8942G.

  Výhoda oproti sony je väčší display, 5.1 repro na domáce kino a podsvietená klávesnica. Nevýhodou je hmotnosť 4,6 kg, rozmery, ktoré už nie sú reálne na prenášanie a celý je lesklý, takže sa rýchlejšie opatlá.

  (viac…)

  Môj 5 ročný notebook HP Compaq nx9030 už nestíhal v dnešnej dobe rýchleho internetu a Full HD videa. Rozhodol som sa teda pozrieť sa po niečom aktuálnejšom.

  Pôvodne som chcel niečo medzi netbookom a notebookom. Teda, aby to malo väčší display, ale malú hmotnosť. Vyberal som medzi značkami Acer, Asus, HP, Dell…

  Nakoniec som išiel do Alza.cz Showroom si pozrieť ich naživo. Dell tam vystavený nemali a zastavil som sa pri SONY. Prišiel ku mne promotér a dali sme sa do príjemného rozhovoru.

  (viac…)