V poslednej dobe dostávam každý týždeň niekoľko emailov o Talkfusion. Bohužiaľ väčšina z nich je SPAM – od ľudí, ktorí si moju email adresu niekde našli na webe.  Neviem, kto ich to učí, ale rozhodne tým nerobia dobré meno celej firme.

Ďalšou kategóriou emailov sú „VIDEO-emaily“ od ľudí priamo zo systému Talkfusion. Tie sú už o niečo lepšie, na konci každého emailu je odkaz, kde sa človek môže odhlásiť z odberu týchto reklamných emailov. Bohužiaľ, nie je to riešené formou „Opt-In“, ale „Opt-Out“. Používam veľa emailových adries a už som sa musel odhlasovať aspoň 10x. Naviac to majú riešené nešikovne, že nestačí len kliknúť, musíte opísať ručne celú adresu, čo je nepraktické, musím najskôr zistiť na akú mi to zaslali, aby som ju mohol opísať.

Talkfusion má „No SPAM Policy„, ale zistil som, že je to fraška. Neexistuje žiadna možnosť ako nahlásiť spamerov a firma ani nemá o to záujem. Komunikoval som s podporou, ale stále dokola mleli o tom, že veď sa môžem vždy odhlásiť na konci emailu. Nedokázali pochopiť, že niektorý ľudia posielajú SPAM zo svojich súkromných emailov a tam žiadny odkaz na odhlásenie nie je. Talkfusion si v skutočnosti chráni svojich platiacich členov.

Čo sa týka produktov… Ich hlavným produktom je „video-email“.

Happy President's Day
Creative Commons License photo: Cayusa

Keď sa ale nad tým zamyslíte… email je niečo, čo môžete robiť v posteli, neupravený, akokoľvek oblečený… Ale ak chcete poslať videoemail, tak sa človek musí dať dokopy, ženy nahodiť make-up… Na zaslanie emailu zabijete aspoň pol hodiny až hodinu prípravou. Stojí to za to?

Ďalším problémom video-emailov je strata času ich pozeraním. Keď dostanem textový email, tak za 2 sekundy viem, či ma zaujíma, alebo nie. Pozriem odosielateľa, nadpis, zvýraznené slová, odkazy a je to. Pri videoemaile musíte otvoriť odkaz v prehliadači, počkať na načítanie stránky s prehrávačom, počkať na nahratie videa do prehrávača a potom pozerať celé video, pretože možno až na konci sa dozviete, o čo vlastne ide. Možno vás jeden videoemail pripraví o 10 minút drahocenného času.

Keď porovnám 2 sekundy s niekoľkými minútami, tak textový email jasne víťazí.

A čo sa týka ich ďalších prevratných produktov… Takmer všetky mám zdarma v rámci môjho webhostingu GVO.

  1. Video-email – GVO Easy Video Producer
  2. Video-konference – GVO Conference + GVO Easy Video Producer
  3. Živé vysílání – GVO Conference
  4. Fusion Wall – GVO Easy Video Producer
  5. Sdílení videa – Přidat.eu, AddToAny.com apod.
  6. Video-blog – GVO Blog Builder + GVO Easy Video Producer
  7. Formuláře – GVO eResponder
  8. Video-odpovědi – GVO eResponder

…takže ja osobne TalkFusion nepotrebujem.

Podľa mňa hlavným poslaním MLM by nemali byť „peniaze“, ale pohybovať sa v prostredí, kde sa ľudia môžu naučiť kopec podnikateľských zručností, ktoré im nikto nevezme, aj za cenu, že prídu o peniaze. Je to platené vzdelanie. Ide vždy len o to, ako „morálne v poriadku“ ľudí máte vo vedení a čo s tými znalosťami ďalej urobíte.

Ak si chcete TalkFusion vyskúšať z cieľom, že sa naučíte novým zručnostiam internetovej propagácie a podnikania, tak to skúste. Ale nenechajte sa zmanipulovať, že TalkFusion je najlepší kšeft na svete, ktorý vyrieši všetky vaše problémy.

Veľa vecí som sa naučil v MLM, prešiel som kopcom poloprávd. Zobral som si to, čo bolo dobré a pridal k môjmu jedinečnému talentu, ktorý uplatňujem pri podnikaní na internete. O niektorých dôležitých veciach som rozprával na prednáške Internetové podnikání – Váš nový zdroj příjmu.