Žijeme v spoločnosti, ktorá vytvorila „systém„. Každé malé dieťa sa narodí do tohto systému. Je plné snov a možností. Svet je po nich hračka … ale rodičia mu začnú vysvetľovať, čo nemôže a nesmie robiť. Potom príde do školy, tam mu vysvetlia, musí mať dobré známky, ale nevie prečo …

Škola ho začne učiť veľa „praktických“ vecí do života, napríklad ako zapojiť polovodičovú diódu … Pozrite sa na video:

Keď sa dieťa pýta, prečo potrebuje dobré známky, vysvetlíme mu, aby sa dostalo na strednú školu, kde opäť potrebuje dobré známky. Keď sa pýta, prečo opäť potrebuje dobré známky, tak aby sa dostalo na vysokú školu. Tam sa učia, aby dostalo titul a diplom … ale prečo? Dostane odpoveď – aby si našlo dobré zamestnanie.

Tento systém produkuje skvelé „živé roboty„, ktoré nastúpia do zamestnania, kde sú utláčané firemnou politikou, ale majú kafé zadarmo a cez prestávky si môžu sťažovať, prečo niečo nejde.

Masmédiá nám vysvetlia, čo si máme kupovať, ako máme žiť, kam máme chodiť … manipulácia. Navyše k tomu pridajú plnú dávku negativity a toho, že svet je nebezpečný, aby ste radšej zostali doma a zapadli do kolobehu … neviem prečo, ale pripomína mi to film „Matrix“.

V práci sa naučíte robiť čo najmenej, aby Vás nevyhodili … vymieňate svoj čas za to, že pomáhate zbohatnúť ľuďom nad Vami, svojmu šéfovi, majiteľom firmy, akcionárom … Stále po Vás chcú, aby ste boli neomylní, dokázali robiť 5 vecí naraz apod.

ALE PREČO STE SI VYBRALI TENTO SPÔSOB?

Pravdepodobne preto, že celé Vaše okolie vám hovorí, že toto je jediný spôsob, ako funguje tento svet.

ALE TO NIE JE PRAVDA.

Máte možnosť voľby. Priemyselný vek skončil. Roboty nahrádzajú väčšinu práce, ktorú museli robiť „živé roboty“ … VY.

V dnešnej dobe má o mnoho väčšiu cenu, keď ste kreatívny, chcete skúšať nové veci, viete sa poučiť z neúspechov a ísť ďalej …

Vaša priorita číslo 1. je postarať sa sám o seba … vymaniť sa zo systému, oslobodiť sa a získať nielen finančné, ale hlavne časovú slobodu. Na čo sú Vám milióny, ak nemáte žiadny čas, aby ste ich využili … alebo máte čas, ale ste v neustálom strese a ste duchom, neprítomný?

Dnešnej dobe Vašou hlavnou prioritou je vytvorenie vlastného CashFlow – toku peňazí, ktorý bude financovať Vaše potreby. Ak máte pravidelný a stabilný tok peňazí z vlastného podnikania a ak si dokážete správne zvoliť čas, tak môžete mať čokoľvek a ešte za oveľa nižšie ceny, ako ľudia, čo môžu len cez víkend, alebo len v lete.

Pozývam Vás na internetovú prednášku Ako si vytvoriť finančnú a časovú slobodu, ktorá sa uskutoční v stredu od 20:00. Prihlásiť sa môžete na stránke: http://www.koucmarie.cz/prednaska/

Ukážeme si, ako vo svojom živote nájsť „múzu“ – niečo, čo už poznáte a viete a premeniť ju na podnikanie. Ako túto múzu otestovať a naštartovať si automatický tok pasívnych príjmov – cashflow. Ako systém následne automatizovať a tým získať časovú a finančnú slobodu, aby ste mohli sami rozhodovať o svojom živote, o tom čo budete robiť, keď to budete robiť, s kým to budete robiť.

Prednáška bude doplnená mojimi praktickými skúsenosťami z tejto cesty.

Teší sa na Vás

Ján Michalička

P.S. Ak ste už začali pracovať na svojom Cashflow, napíšte mi do komentára, ako ste začali a čo robíte.