Ján Michalička

Články, kurzy, školenia a tvorba systémov na podporu podnikania

Ako správne ponúknuť MLM podnikateľom

Watching Star Trek
Creative Commons License photo credit: JD Hancock

Keď som bol pred pár rokmi zamestnancom, v rámci nášho MLM tímu sme obvolávali aj firmy a snažili sa majiteľov motivovať, aby sa pripojili do MLM. Vždy to ale bolo, že my máme bombastickú vec a popravde moc nás nezaujímalo, čo oni robia, lebo sme to ani moc nevadilo. Nezáležalo nám až tak na tom.

Teraz keď podnikáme, situácia sa otočila. Kontaktujú nás ľudia s tým, že sa im páči to, čo robíme (predpokladám, že teda poznajú našu prácu), že majú bombastický kšeft, a že by to bolo pre nás výhodné.

Zaujímavé ale je, že niektorí sa ani nepriznajú, o čo sa jedná, o akú spoločnosť.

Ako podnikatelia si musíme dobre strážiť náš čas, a ak niekto nevyloží karty, nepovie o čo sa jedná, tak je bez šance, že vzbudí náš záujem. Na schôdzke „naslepo“ sa nemáme čas stretávať.

(viac…)

Chcete zarábať tak ako Google a Facebook?

Last office at Toowong site
Creative Commons License photo credit: RaeAllen

Existuje veľa príležitostí, ako si zarobiť, videl som veľa prezentácií a väčšinou v nich niekto rozprával niečo v zmysle:

Pozrite sa, aké točia Google a Facebook obraty, robia reklamu a firmy im platia obrovské peniaze… a koľko z toho máte vy?… NIČ. Preto poďte robiť náš kšeft a my sa s vami podelíme…

Zažili ste to tiež?

Samozrejme, väčšina ľudí si pomyslí, to je ale nespravodlivé, že oni majú toľko peňazí, a my nič

Skúšali ste sa ale zamyslieť nad tým, čo presne ten Google a Facebook robí, a čo robíte vy?

Google a Facebook robí reklamu a robí ju veľmi šikovne a efektívne… privádza inzerujúcim firmám zákazníkov, ktorý naozaj nakupujú a vďaka tomu majú tieto firmy zisk a môžu si dovoliť platiť viac za reklamu.

Platená reklama je super, keď nájdete dobrý kanál, ktorým sa dostanete cielene k úzkej skupine ľudí, ktorí sú vaši najviac potencionální zákazníci, tak nie je o čom… Potom je to len o tom, koľko môžeme zaplatiť, aby sme ich oslovili čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

Dokážete robiť presne toto isté? Dokážete sa lacno, rýchlo a efektívne dostať k zákazníkom na produkty a služby, ktoré inzerujúce firmy chcú predať?

(viac…)

Malta - Euros (Coins)
Creative Commons License photo credit: marfis75

Upozornenie: Nasledujúci článok obsahuje osobný názor a skúsenosti autora. Pokiaľ si myslíte, že WAZZUB je najlepší kšeft na svete, tak ihneď odíďte z tejto stránky.

V poslednej dobe mi každú chvíľu niekto posiela email plný superlatívov, ako sa zaregistruje do WAZZUB a bude zarábať státisíce korún za to, že vymení facebook, google, seznam a iné obľúbené stránky za WAZZUB.

Som naozaj zvedavý, či to chlapci dokážu, ale nechcem za zúčastniť. Bol som už v podobných projektoch a žiadny z nich nevyšiel.

Top Level Position

Podobne ako WAZZUB bola fáza „pre-launch“, kde sa registrovali tisíce ľudí a nevedeli do čoho. Zaujímavé bolo to, že sa vytvárala len jedna línia. Potom to prasklo a bol to nejaký MLM na džúsy. Moju emailovú adresu v backoffice videli všetci ostatní registrovaní ľudia a začalo mi chodiť obrovské množstvo SPAMu, ktorý našťastie mažem filtrami na emaile.

PeopleString

Chvíľu som robil GDI a team leader, ktorý mal fakt obrovskú sieť sa zrazu zbláznil do tohto. Podobné ako WAZZUB, peniaze mali byť za používanie webu, kecanie, čítanie emailov apod. Na začiatku ukazovali, ako ľudia zarábajú veľké prachy, ale to bolo z dôvodu, že sa dali „obmedzene“ kupovať „biznis“ balíčky, za ktoré boli okamžité provízie. A potom to celé utíchlo. Provízie zo siete zostali všetky v stave čakajúce, pretože mohli byť vyplatené iba za ľudí, ktorí boli z USA alebo Kanady a poštou potvrdili registráciu svojho konta, čo bolo asi minimum. A zarábali sa tam nejaké PeoplePoint body, ktoré sa podobne ako vo WAZZUB majú podľa počtu členov prerátať na peniaze, ale vo výsledku to bolo také malé číslo, že to nestojí ani za reč.

WAZZUB

(viac…)

Sieťový multi-level marketing – môj pohľad

Working Together Teamwork Puzzle Concept
Creative Commons License photo credit: lumaxart

MLM (Multi Level Marketing) alebo aj sieťový marketing funguje väčšinou na princípe prerozdelenia odmien (provízií) za predaj výrobkov a služieb medzi viac ľudí.

Priekopníkom bola firma Amway, ktorá rozšírila priamy predaj formou MLM asi najviac vo svete, V dnešnej dobe sa to považuje za efektívny spôsob distribúcie, pretože predajca nezískava odmeny len z vlastnej činnosti, ale aj za to, že školí ďalších ľudí, ako robiť túto prácu.

MLM je u jednej skupiny oslavované ako najlepší spôsob predaja a u ostatných zatracované. Veľmi častou príčinou je to, že ľudia nie sú pripravený na to, že MLM je náročné podnikanie, ktoré vyžaduje sa naučiť veľa novým činnostiam. Nie je to ako v zamestnaní, kde na každú prácu je určený človek, ktorý by ju mal vedieť vykonávať.

(viac…)

Prečo nechcem robiť MLM Talkfusion

V poslednej dobe dostávam každý týždeň niekoľko emailov o Talkfusion. Bohužiaľ väčšina z nich je SPAM – od ľudí, ktorí si moju email adresu niekde našli na webe.  Neviem, kto ich to učí, ale rozhodne tým nerobia dobré meno celej firme.

Ďalšou kategóriou emailov sú „VIDEO-emaily“ od ľudí priamo zo systému Talkfusion. Tie sú už o niečo lepšie, na konci každého emailu je odkaz, kde sa človek môže odhlásiť z odberu týchto reklamných emailov. Bohužiaľ, nie je to riešené formou „Opt-In“, ale „Opt-Out“. Používam veľa emailových adries a už som sa musel odhlasovať aspoň 10x. Naviac to majú riešené nešikovne, že nestačí len kliknúť, musíte opísať ručne celú adresu, čo je nepraktické, musím najskôr zistiť na akú mi to zaslali, aby som ju mohol opísať.

Talkfusion má „No SPAM Policy„, ale zistil som, že je to fraška. Neexistuje žiadna možnosť ako nahlásiť spamerov a firma ani nemá o to záujem. Komunikoval som s podporou, ale stále dokola mleli o tom, že veď sa môžem vždy odhlásiť na konci emailu. Nedokázali pochopiť, že niektorý ľudia posielajú SPAM zo svojich súkromných emailov a tam žiadny odkaz na odhlásenie nie je. Talkfusion si v skutočnosti chráni svojich platiacich členov. (viac…)