Na začiatku bol film – film Tajemství (The Secret).

Už si ani nepamätám, ako som sa k tomuto filmu dostal… myslím, že to bola jedna z tých šťastných náhod, ktorá vás postretne práve vtedy, keď ste pripravený.


Pred troma rokmi sa mi výrazne zmenil život… po tom, ako som si prečítal knihu Bohatý táta, chudý táta, som opät obavil kúzlo kníh, kúzlo, ktoré ma v detstve prenášalo do ríše fantázie, ale postupom času, ako človek dospieval, tak knihy nahradila televízia a filmy…

Tiež sa vám to stalo?

Knihy od Roberta Kiyosakiho postupne naštartovali môj hlad po nových informáciách, informáciách o svete bez stresu, frustrácie, svete, kde je človek slobodný.

Medzitým som prečítal veľmi veľa kníh od velikánov ako Napoleon Hill, Dale Carnegie, Jack Canfield a pod. Všade bolo naznačené, že človek sa stáva úspešným a dosahuje, čokoľvek si praje, zmenou myslenia.

Áno, je to zmena myslenia z nedostatku na hojnosť.

Vo svete je totiž všetkého dostatok, ba priam nadbytok… To len skupiny ľudí, ktorí ovládajú médiá sa nám snažia nahovoriť, že je nedostatok, snažia sa utvrdiť v pocite strachu a v tomto stave sa obyvateľstvo stáva ľahko manipulovateľným.

Ale doba sa mení, stále viac a viac ľudí sa postupne postupne prichádza na spôsob, ako do svojho života priniesť radosť, lásku a pohodu.

Tajomstvo príťažlivosti pozostáva z troch krokov:

  1. požiadaj
  2. ver, že to získaš
  3. získaj a cíť sa dobre

Toto sú základné kroky.

Typický problém je, že ľudia nevedia, čo vôbec chcú… ako potom môžu do života pritiahnuť, čo potrebujú. Treba sa rozhodnúť a za svojím rozhodnutím si stáť.

Život nám kladie do cesty rôzne prekážky… ale to nie je niečo, čo by nás malo zastaviť na ceste… každá prekážka len znamená, že sa máme niečo nové naučiť, nejakú novú vlastnosť, získať novú životnú skúsenosť… Toto je veľmi silné, ani nedokážem spočítať, koľko skvelých vecí som sa naučil vďaka prekonávaniu prekážok.

Úspešný človek je ten, ktorý sa naučil prekonať viac prekážok ako ostatní.

A nakoniec, keď to, čo som chcel, získam, je dôležité sa cítiť dobre. Vychutnať si ten pocit. Neide o to odškrtnúť si cieľ na zozname… mnohí sa ženú stále za ďalším cieľom a ani sa nezastavia.

Užívajte si život plnými dúškami, prítomnosť je to jediné, čo môžeme prežívať.

Samozrejme, pasívne čakanie ničomu nepomôže. Viacerí si po zhliadnutí filmu, alebo prečítaní knihy pomysleli, že stačí si niečo želať a ono to príde. Áno, ale treba pre to aj niečo spraviť, napríklad sa vyskytnúť na mieste, kde je možné, aby sa to prianie uskutočnilo, prípadne niečo spraviť a pomôcť tomu, aby ste došli k cieľu.

Kniha a film Tajomstvo vám ho ukáže v nasledujúcich oblastiach:

  • Tajomstvo ako kľúč k peniazom
  • Tajomstvo ako kľúč k medziľudským vzťahom
  • Tajomstvo ako kľúč ku zdraviu
  • Tajomstvo ako kľúč k svetu
  • Tajomstvo ako kľúč k sebe samému
  • Tajomstvo ako kľúč k životu

Ak ste Tajomstvo ešte nevideli, ukážky sú napr. na YouTube… prípadne si môžete kúpiť film s českým dabingom, alebo knihu od autorky Rhondy Byrne.

Ja som ako prvú vec aplikoval do svojho života Nástenku snov a musím povedať, že všetko ide postupne dopredu, niektoré veci sa splnili a ostatné sú na ceste.

Tento týždeň som mal obzvlášť významnú skúsenosť… chcel som sa dostať na jedno školenie, kde boli už vypredané miesta a v pondelok mi volali, že sa práve uvoľnilo miesto, posledné. Ale priateľka chcela ísť so mnou a dnes mi volala jedna pani, či nepoznám niekoho, že má jedno miesto voľné… Super.

Taktiež mi dvaja ľudia už niekoľko mesiacov meškali so splácaním pôžičky a dnes zaplatili. To je skvelé. Priťahovať peniaze a zážitky do svojho života.

Ďakujem im i vesmíru, že to tak výborne zariadil.

Tiež sa vám stalo, že ste niečo veľmi chceli
a akoby zázrakom ste to pritiahli do života?