Ak ste čítali knihu Myslením k bohatstvu alebo novšie vydanie Premýšľaj a zbohatni od Napoleona Hilla, je tam kapitola Tajomstvo sexuálnej premeny.

Autor tam píše, že jeden z troch potenciálov sexuálneho pudu je aj „premena priemernosti v genialitu prostredníctvom sexuálnej premeny„.

Sexuálna túžba je jeden  najsilnejších zdrojov energie, je vrodená a prirodzená a nemali by sme ju obmedzovať, ani sa jej zbavovať.

Dôležité je, aby dostala taký spôsob vyjadrenia, ktorý obohacuje telo, myseľ aj ducha, t.j. nie len telo.
Vedeckým výskumom sa ukázalo, že muži, ktorí dosiahli mimoriadnych výsledkov, mali vysoko vyvinuté libido a zvládli umenie sexuálnej premeny… taktiež boli motivovaní nejakou ženou. (Výskum o úspešných ženách nepoznáme).

Niektorých ľudí, najmä ženy, pre prečítaní tejto kapitoly napadne, že ak prestanú sexovať so svojím partnerom, tak tým u neho spôsobia, že túto energie premení na genialitu. O ničom takom ale autor nepíše. V tomto prípade sa jedná o spomínané obmedzovanie a táto sexuálna energia by si našla fyzickú cestu von iným spôsobom.

Napolen Hill: Přemýšlej a zbohatni

Osobne si myslím, že je dôležité túto energiu nechať prejavovať všetkými spôsobmi, trocha telom a zvyšok sa môže použiť na povznesenie mysle a ducha… na prebudenie génia driemajúceho v nás.

Keď máte po boku svoju priateľku/manželku, ktorá vás inšpiruje, je jasné, že to prebúdza aj sexuálnu túžbu. Väčšinou chlapi majú väčšie libido a mohli by každý deň. Ale aby premena sexuálnej energie fungovala správne, dobrá manželka musí nájsť správny pomer, kedy energiu vybiť fyzickým sexom a kedy ju nechať v chlapovi, aby sa dostala von iným spôsobom.

Napoleon Hill v knihe píše aj o Dr. Elmer R. Gatesovi, ktorý mal svoju tmavú miestnosť s lampou a poznámkovým blokom. Dr. Gates sa zavrel do miestnosti, nechal na seba pôsobiť energiu, a keď ho niečo napadlo, zažal lampu a zapísal si svoje geniálne nápady. Takto vymyslel a zdokonalil kopec problémov a vynálezov.

Jeden konkrétny príklad z môjho života

Včera večer som v sebe opäť cítil väčšie množstvo sexuálnej energie, ale manželka bola príliš unavená na fyzický sex. Tak sme šli spať a ja som pri sebe mal mobil. V tej chvíli začali prúdiť do mňa skvelé nápady a riešenia na aktuálny projekt, ktorý realizujem. Úplne nečakané a nové možnosť. Jediné, čo som robil je, že vždy keď ma niečo napadlo, tak som si zapol mobil a zapísal novú poznámku. Trvalo to tri hodiny a skončil som s 38 poznámkami, ktoré môj projekt posunú úplne novým spôsobom. Super.

Zbadali ste u seba aj Vy tento stav?
Dokáže Váš partner správne usmerňovať Vašu sexuálnu energiu?