V minulom článku Mikrofón na podcast som síce spomínal, že idem kupovať dynamický veľký mikrofón, ale nakoniec to dopadlo tak, že som kúpil iný.

Po príchode do Music Trade som totiž mal možnosť vyskúšať SAMSON Q1U na notebooku, ale hneď som videl, že tam je nejaký problém. Ten mikrofón bol stereo a z nejakého dôvodu v pravom kanáli bol zvuk asi o 70% nižší ako v ľavom. To by na nahrávke nevyzeralo dobre… možno to bola chyba toho konkrétneho kusu. Naviac Q1U bol naozaj ťažký a nepraktický.

SAMSON Go Mic

Majiteľ obchodu bol milý a spomenul si, že ešte majú iný USB mikrofón od firmy SAMSON ,a že keď ho chcem používať s notebookom, tak sa mi asi hodí viacej – SAMSON Go Mic.

Tak sme ho na mieste vyskúšali a sa mi zapáčil. Zvuk nahrával rovnomerne, šum vyzeral byť na prijateľnej úrovni a naviac má prepínač na jednosmernú (cardioid) vs. všesmerovú (omni) citlivosť.

Je to teda kondenzátorový mikrofón, pretože do dynamického sme naozaj museli hovoriť zo vzdialenosti asi 5 cm a to bolo príliš nablízko. Asi by som ťažko držal mikrofón a pri tom ešte robil na počítači. Dynamické mikrofóny sú fajn pre spevákov 😉

Taktiež sa mi páči, že má klipsu na pripevnenie na display, ktorá sa ale dá použiť aj ako stojan a okrem USB má aj odposluch s konektorom na sluchátka, takže hneď viete, keby sa vyskytol nejaký rušivý zvuk v zázname.

Jedna poznámka… Pri zapojení tohoto USB mikrofónu vám to odpojí výstupný konektor na PC a musíte si sluchátka zapojiť do mikrofónu. To je trochu nepraktické, ale asi to má dôvod.

Pripájam ešte ukážku zvuku, kde je jasne vidno rozdiel kvality z tohoto USB mikrofónu vs. klasický headsetový analógový mikrofón pripojený k zvukovej karte.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.