Tiež sa vám stáva, že vás najlepšie nápady napadnú vo vani?

Mne sa to stáva často a pri rôznych monotónnych činnostiach. Preto sa snažím zo sebou mať vždy pero a papier, ale po novom si všetky nápady ihneď zapisujem ako poznámky do mobilu, a potom raz za pár dní si ich prepíšem do počítača.

Odporúčam vám začať používať tento spôsob, alebo nejaký iný a naozaj si všetko zapisovať. Čítal som to ako doporučenie už v zopár knihách a musím z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že to má zmysel.

V poslednej dobe som sa začal viac zaujímať o hru Cashflow 101 od Roberta Kiyosakiho účasťou sa stretnutiach Ambassador Cashflow Klubu. Hrá sa tam stolová verzia tejto hry, pričom mal som možnosť hrať už i počítačovú verziu.

Hru Cashflow 101 hrá jeden bankár (a moderátor), ktorý môže byť zároveň i hráčom a maximálne 6 hráčov (je tam 6 figúriek).

Cashflow 101 cez internet

Postupne začali vznikať Cashflow kluby v ČR a SR, je to dobrá vec, treba zvyšovať finančné vzdelanie obyvateľstva, ale stále je viac pravdepodobné, že taký klub dokáže fungovať vo väčšom meste, kde sa vie stretnúť aspoň zopár ľudí, ktorých to bude zaujímať.

Ale čo z ľuďmi, ktorí bývajú miesta, kde sa Cashflow hrá pravidelne a tiež by si chceli zahrať?

Jednou z možností je samozrejme kúpiť si samotnú hru za asi 1800 Kč a naučiť sa ju hrať. Ale opäť je oveľa efektívnejšie, ak bankára / moderátora robí niekto, kto už má skúsenosti a dokáže nabádať hráčov, aby trocha zmenili myslenie, a tým dokázali rozpoznať, čo je vo svete investícií dôležité a čo nie.

A tu je ten nápad:

Videokonferencia, kedy budú hru hrať hráči cez internet. Hlavné video bude na hraciu dosku a ostatní hráči môžu mať video tiež, prípadne aspoň audio.

Bankár bude obsluhovať hraciu dosku, pohybovať fugúrkami, rozdávať peniaze. Moderátor môže byť tá istá osoba, alebo iná.

Každý hráč si bude udržiavať svoju vlastnú Cashflow výsledovku a hráč Audítor bude môcť cez video kontrolovať, či je finančné toky boli správne zapísané.

Ako to funguje v praxi:

Ihneď som tento nápad chcel vyskúšať. Zavolali sme si cez skype s Petrom, naštartovali videokonferenciu, krátky úvod a išli sme na vec.

Zistil som, že cez kameru je to o niečo pomalšie, najmä kvôli tomu, že kartičky som mal len ja a musel som ich prikladať ku kamere, aby boli čitateľné i na druhej strane.

Taktiež vypĺňanie Cashflow výsledovky bolo o niečo pomalšie a nestíhal som prepočítavať peniaze iným hráčom. V tomto smere som sa spoliehal na to, že každý si na papieri eviduje svoju aktuálnu hotovosť.

Výsledok?

Petr si vytiahol zamestnanie „Řidič nákladního automobilu„, teda relatívne malé príjmy, ale i malé výdavky. Ja som bol lekár… veľké príjmy i veľké výdavky.

Na začiatku Petr zažil prepúšťanie a narodilo sa mu aj 1 dieťa.

Potom nakúpil s pomocou pôžičky z banky dve nehnuteľnosti 4+1. A po čase prišla kartička Trh, kde sa mu obe nehnuteľnosti podarilo predať s $50.000 ziskom, takže spolu získal $100.000.

S takouto hotovosťou nebol problém sa vrhnúť do Veľkých obchodov, kde zakúpil dom z pasívnym príjmom $300 a potom sieť podnikov s výhernými automatmi s pasívnym príjmom $1.600 a bol finančne slobodný.

Výborne… trvalo to 1,5 hodiny a Petr sa dostal na rýchlodráhu. Gratulujem.

Chceli by ste si tiež zahrať Cashflow 101 cez internet?

Napíšte komentár, alebo mi pošlite správu.